Uit de gemeenteberichten van woensdag 23 september blijkt dat er een kapvergunning is aangevraagd voor 17 iepen staande op het Palaceplein te Scheveningen. De kapvergunning is aangevraagd in verband met het vergroenen van het plein door middel van het plaatsen van plantenbakken. “Ik vind het onacceptabel dat er gezonde bomen worden gekapt op een plein omwille van het vergroenen van datzelfde plein met plantenbakken, dat is toch van de zotte? ”aldus fractievoorzitter Inge Vianen.

GroenLinks heeft onderstaande schriftelijke vragen ingediend:  

  1. Is het college bekend met de gepubliceerde aanvraag voor de kapvergunning?
  2. Kan het college aangeven wie deze kapvergunning heeft aangevraagd?
  3. Vindt het college het acceptabel om gezonde bomen te kappen om zodoende plaats te maken voor plantenbakken? Graag een uitgebreide toelichting.
  4. Is het college voornemens om de aangevraagde kapvergunning te verlenen?
  5. Kan het college aangeven hoe hoog de kosten zijn voor het kappen van de bomen?
  6. Kan het college ook aangeven hoe hoog de kosten zijn van de te plaatsen plantenbakken?
  7. Is het college met GroenLinks van mening dat het onacceptabel is om gezonde bomen te kappen om er vervolgens plantenbakken neer te zetten? Graag een uitgebreide toelichting.