De Haagse raadsleden David Rietveld (GroenLinks), Lobke Zandstra (PvdA) en Rachid Guernaoui (D66) zijn verheugd dat de gemeente voor de Tweede Kamerverkiezingen voorbedrukte verkiezingsborden zal aanleveren.
Goedkoper
Bij de gemeenteraadsverkiezingen werd al gebruik gemaakt van dit systeem. Daarna koos het college helaas voor de oude methode. “De nieuwe werkwijze is goedkoper en bespaart de gemeente Den Haag een hoop geld. De politieke partijen hoeven de poster bovendien niet meer zelf aan te brengen. In het verleden bleek dat partijen over elkaar heen bleven plakken. Dat kostte veel tijd, materiaal en geld. Gelukkig behoort dat door de nieuwe borden tot het verleden,” aldus een woordvoerder namens de partijen.
Voorstel
Het besluit voor de voorbeplakte verkiezingsborden is een gevolg van een in 2009 door onder andere PvdA, D66 en GroenLinks ingediend voorstel om het probleem van het overplakken van posters - wat een rommelig, onoverzichtelijk beeld geeft voor de kiezer - te verhelpen. In dit voorstel vroegen de partijen het college hiervoor een passende oplossing te vinden.
Nieuwe leverancier
In een brief aan de fractievoorzitters geeft de gemeente aan dat voor de nieuwe borden een nieuwe leverancier is gevonden, waardoor het nu goedkoper is met voorbeplakte borden te werken. Eind juli/begin augustus zal de gemeente de landelijke campagneteams van de partijen verzoeken een pdf aan te leveren van hun verkiezingsposter.