De Haagse boekhandel Paagman wil een deel van het pand aan de Willem de Zwijgerlaan verhuren aan Albert Heijn, die er een winkel van 500 m2 wil gaan vestigen. De buurt verzet zich tegen de komst van nog een AH op de Frederik Hendriklaan. De petitie zeg-nee-tegen-albert-heijn-in-paagman-aan-frederikhendriklaan-den-haag is al door meer dan 800 buurtbewoners getekend. GroenLinks in de Haagse gemeenteraad steunt deze actie.
Fractievoorzitter Inge Vianen: “GroenLinks kan zich goed voorstellen dat de buurt bezwaar maakt. Op een paar minuten loopafstand zit al een grote Albert Heijn. Nog een vestiging voegt niets toe aan de wijk.”
Het Statenkwartier beroept zich op het bestemmingsplan: winkels zouden het maximale vloeroppervlak van 250m2 niet mogen overschrijden. Jaren geleden is er een uitzondering gemaakt voor Paagman en de bestaande Albert Heijn aan de Frederik Hendriklaan.
“De charme van de Fred is juist dat er daar nog kleine verswinkeltjes en stalletjes zijn. Met de komst van een tweede supermarkt is de kans groot dat zij niet overleven. Dan zou het karakter van de Fred verdwijnen.”
Vianen heeft vragen gesteld aan het college over het bestemmingsplan en de visie van de gemeente op de vestiging van een tweede Albert Heijn op de Frederik Hendriklaan.