Heleen Weening wil dat de PVV over de brug komt met de mails die deze partij volgens Marjolein van de Waal heeft ontvangen over geweld tegen homo’s.
Dat gebeurde in de commissie Samenleving, waar donderdag 26 augustus de tussen rapportage over de nota homo-emancipatie werd besproken. Volgens mevrouw Van de Waal (PVV) heeft het geen zin om dialoog bijeenkomsten te houden: er is te veel geweld tegen homo’s en dat komt doordat er niet handhavend wordt opgetreden. Heleen Weening (GroenLinks) vroeg hoe de PVV aan die kennis komt. Er komen dagelijks of wekelijks mailtjes bij de PVV binnen van mensen die vinden dat ze bij het doen van aangifte niet serieus worden genomen door de politie, vertelde Van de Waal.
Weening: “Stuur die mails snel door naar de andere fracties, zodat we samen kunnen werken aan de oplossing van het probleem.” De PVV voelde daar niet veel voor, om de privacy van de schrijvers niet te schenden. Weening: “Maak de mails dan anoniem, maar laat ze wel zien, alleen zo kan het probleem opgelost worden. Ik neem aan dat die mails zijn gestuurd in de hoop dat dit inderdaad gebeurt?” Weening gaf aan het probleem te willen aanpakken met de PVV, maar dan moet er wel eerst zicht zijn op de omvang en de aard van het probleem dat de PVV aankaartte.
Van de Waal beloofde te overleggen met haar fractie over het delen van de mails.
Joost Sneller van D’66 deed onlangs een soortgelijk verzoek toen de PVV schermde met talloze ontvangen klachten over het Verkeerscirculatieplan. Marieke Bolle (PvdA) vroeg hen eerder al om de vele meldingen door te geven van mensen die volgens de PVV voorstander zijn van vaker preventief fouilleren.