Parkeren is voor veel inwoners in Den Haag een bron van ergernis. Sinds de invoering van betaald parkeren in delen van de stad is het in de aangrenzende wijken lang zoeken naar een vrij plekje.

GroenLinks neemt deze klachten serieus en wil zorgen voor meer parkeerruimte. Door de tijds- en tariefverschillen voor betaald parkeren op te heffen loont sluipparkeren niet meer en kunnen bewoners, tegen een eerlijk tarief, in hun eigen wijk parkeren. Tegelijkertijd wil GroenLinks de fiets en OV-voorzieningen sterk verbeteren en het parkeertarief voor de tweede auto verder verhogen. Hierdoor zijn er minder auto’s nodig en ontstaat er dus meer parkeerruimte.

GroenLinks verspreidt deze dagen een flyer met de tekst ‘voor meer parkeerruimte: stem GroenLinks’ in Haagse straten waar men veel last heeft van sluipparkeerders. De meeste mensen reageren positief op de actie. “Ik wil best betalen voor mijn parkeerplek, maar dan wil ik wel in mijn wijk kunnen parkeren”, aldus een buurtbewoner in de Van der Duynstraat.

Kandidaat-gemeenteraadslid Arjen Kapteijns: “Parkeren kost veel ruimte. Dure ruimte en wij vinden dat de autobezitter een klein beetje mag meebetalen aan het gebruik hiervan.  De 40% Hagenaren zonder auto kan die ruimte nu immers niet gebruiken.  Daarnaast willen wij ook mensen met een auto een aantrekkelijk alternatief bieden. GroenLinks is de partij die bereid is het meeste te investeren in fiets en OV.”