GroenLinks heeft grote zorgen over de taxibus in Den Haag. Het college wil voor het reserveren van een taxibus een betaald 0900-nummer invoeren. Hierdoor moeten de gebruikers van de taxibus vaak extra kosten betalen.
Het college wil de maatregel invoeren om de kosten voor de taxibus te drukken. De kosten zijn gestegen doordat veel meer mensen gebruik zijn gaan maken van de taxibus. Dit heeft ermee te maken dat de taxibus oorspronkelijk was bedoeld voor mensen met een beperking en ouderen vanaf 80 jaar met een smalle beurs. Vandaag de dag mag echter iedereen vanaf 70 jaar ongeacht inkomen of bezit van een auto gebruik maken van de taxibus.
GroenLinks heeft de zorgen over de toegankelijkheid van de taxibus besproken bij de behandeling van de begroting Maatschappelijke Ondersteuning in de commissie Samenleving. Vele partijen deelden de zorgen van GroenLinks. GroenLinks zal samen met andere partijen bij de behandeling van de begroting in de gemeenteraad met een voorstel komen om de taxibus betaalbaar en toegankelijk te houden voor die mensen die van de taxibus afhankelijk zijn.
“Het college spekt met het beleid de telefoonbedrijven terwijl het de mensen die van de taxibus afhankelijk zijn extra laat betalen” aldus fractievoorzitter David Rietveld.