Het Ministerie van Justitie werkt aan een nieuw systeem van bevoegdheden voor buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s). Dit nieuwe systeem zou gevolgen kunnen hebben voor de 12 Haagse boswachters. Zij zouden niet meer de mogelijkheid hebben om op te treden tegen strafbare feiten in natuurgebieden zoals het Westduinpark, Bosjes van Poot, Wapendal en park Ockenburgh.
Fractievoorzitter Heleen Weening: “GroenLinks vindt het van groot belang dat de boswachters kunnen blijven optreden tegen bijvoorbeeld stropen, storten van afval, het illegaal kappen van bomen en verstoring van de fauna. Wij zien geen enkele reden om de bevoegdheden van de ervaren boswachters in te perken.”
Het Ministerie van Justitie ontwikkelt een systeem met Domein 1, de openbare ruimte en Domein 2, milieu en welzijn. De boswachters worden in Domein 1 geplaatst. GroenLinks heeft er bij het College van B&W op aangedrongen om de boswachters te plaatsen in Domein 2. Dit is het domein waarin de Flora- en Faunawet kan worden gehandhaafd.
De schriftelijke vragen die Heleen Weening heeft gesteld vindt u hieronder.