Met de vaststelling van het nieuwe woonwagenbeleid vallen alle woonwagenlocaties nu onder één bestemmingsplan. Wethouder Norder (PvdA) heeft een streng beleid voor ogen: op de woonwagenlocaties wordt een consequent beleid gevoerd om problemen in de toekomst te voorkomen. GroenLinks kan zich in het beleid van de wethouder vinden. Immers, de ontstane situatie vraagt nu om heldere en uniforme regelgeving.

Een positieve prikkel om bewoners te stimuleren tot medewerking met het beleid van het college ontbrak echter in het voorstel. Op dat punt was de strenge regelgeving te weinig flexibel. Waarom werd de woonwagenbewoners geen versoepeling van de regels in het vooruitzicht gesteld op het moment dat de situatie op de “probleemlocaties” zich verbetert? Samen met VVD, PvdA, D66 en CDA hebben wij daarom onderstaande motie ingediend.

Het beleid t.a.v. de woonwagens mag streng worden genoemd, maar het is tegelijkertijd – zeker ook vanwege deze motie – rechtvaardig.

     MOTIE

De gemeenteraad van Den Haag , in vergadering bijeen op donderdag 1 juni 2006 ter bespreking van het voorstel van het college betreffende vaststelling van het bestemmingsplan en het voorstel inzake beleid t.a.v. wonwagencentra;

 

·         Constateert dat het voorligende voorstel aan bewoners van woonwagenlocaties beperkte mogelijkheden biedt om hun woonwensen zelf vorm te geven,

 

·         Constateert echter dat het voorliggende bestemmingsplan de duidelijkheid verschaft, over wat wel en niet mag worden gebouwd,

 

·         Constateert dat het rekening houdt met deze bijzondere woonvorm en de belasting op de grond die dat met zich meebrengt,

 

·         Van mening is dat dit de juiste koers voor deze collegeperiode is,

 

·         Van mening is dat alle bewoners van Den Haag dezelfde plichten en rechten moeten hebben,

 

Verzoekt  het college aan het eind van deze collegeperiode de ontwikkeling op de woonwagenlocaties te evalueren met het doel na te gaan of het beleid ten aanzien van woonwagenlocaties aangepast dient te worden wanneer het gewenste toekomstbeeld en de daarbij behorende normalisatie bereikt zijn.Hierbij zou het gewenst zijn dat maatwerk per locatie geleverd kan worden.