Vandaag werd bekend dat Den Haag niet op de shortlist staat van steden die nog kans maken om Culturele Hoofdstad van Europa in 2018 te worden. GroenLinks spreekt van een afgang.

Fractievoorzitter David Rietveld: “GroenLinks vindt dit een afgang voor de stad. Het college heeft bijna 25% bezuinigd op de Haagse culturele sector. Dat je de sector zo uitholt en dan wel de titel Culturele Hoofdstad denkt binnen te kunnen slepen, getuigt van weinig realiteitszin.”

GroenLinks wil van de wethouder Cultuur, Marjolein de Jong (D66), weten wat zij als reden ziet voor de uitschakeling van Den Haag en wil dat de kandidatuur geëvalueerd wordt. “Waarom liggen we eruit, hoeveel geld heeft de kandidatuur gekost en is er nog geld over?”, aldus Rietveld.

Als er geld over is, wil GroenLinks dat dit weer wordt geïnvesteerd in de Haagse cultuursector.