De wijkbibliotheek in de Schilderswijk gaat weer open. Een meerderheid van de gemeenteraad steunde donderdagavond een motie van GroenLinks die oproept tot het direct openen van de door dit college gesloten wijkbibliotheek in de Schilderswijk.

Raadslid Arjen Kapteijns is dolblij dat het gelukt is om één van de bezuinigingen van dit college al voor de verkiezingen terug te draaien: ,,Voor de kinderen in de Schilderwijk is dit fantastisch nieuws. Ze krijgen weer een plek terug om boeken te lezen en huiswerk te maken.”

Onlangs bleek uit een enquête van GroenLinks onder scholen in onder meer de Schilderswijk, dat de scholen de bibliotheken enorm missen. ,,Alle scholen die hebben gereageerd vinden de geboden alternatieven onvoldoende en hebben de indruk dat kinderen daardoor minder lezen.” Uit de evaluatie van het college blijkt dat het aantal leden van de bibliotheek flink is gedaald: van 108.000 in 2011 naar 103.000 in 2013. Het aantal uitleningen ligt zelfs schrikbarend lager: in de buurtbibliotheek in de Schilderswijk worden nu nog maar 2000 boeken uitgeleend en dat waren er 66.000.

Wat GroenLinks betreft gaan na de verkiezingen ook de 5 gesloten bibliotheken in de andere wijken van Den Haag weer open.