Vandaag heeft GroenLinks de winnaar bekend gemaakt van het Groenste Balkon, editie 2014. Annemarie Gevaerts heeft de hoofdprijs, een plantenbon van 50 euro, ontvangen. Tuinontwerper Wendy Hendriksen heeft haar boek Het beste buitenboek cadeau gedaan aan de winnaar.

Voorzitter van de jury, en raadslid voor GroenLinks, Mustafa Okcuoglu is verrast door dit balkon aan de Laan van Roos en Doorn: “Vooral de kamperfoelie verblijdde de jury zeer, omdat deze struik zo heerlijk ruikt. Daarnaast is er optimaal gebruik gemaakt van de kleine ruimte; door de combinatie van planten is dit balkon een genot voor mens en dier.”

Annemarie Gevaerts: “Elke dag genieten we van de vogels en insecten die ons balkon komen bezoeken en dat zo dicht bij het centrum van een grote stad.”

De plantenbonnen voor de beste drie inzendingen komen van de Stichting Mens en Tuin. De tuin van deze stichting is 2000 m2 groot en biologisch-dynamisch opgezet. Je kunt hier als bezoeker heerlijk rondwandelen en genieten van wat er allemaal groeit en bloeit. Bij de Stichting Mens en Tuin kunnen ook mensen terecht die ondersteuning of hulp nodig hebben.

De jury voor het Groenste Balkon bestond naast Okcuoglu uit Geert van Poelgeest (Haags MilieuCentrum). Volgend voorjaar start de derde editie van het Groenste Balkon van Den Haag.