Het gisteravond toegezegde onderzoek naar een alternatief voor het Spuiforum krijgt geen eerlijke kans. Zojuist heeft de raad het gewijzigd raadsvoorstel voor de kredietaanvraag Spuiforum gekregen. Daarin staat dat er weliswaar onderzoek zal worden gedaan naar een alternatief voor het Spuiforum maar ook dat een investeringskrediet verstrekt zal worden van 181,1 miljoen.
GroenLinks vindt dat het besluiten over een kredietaanvraag niet tijdig is en bestuurlijk onzorgvuldig en rommelig. In de begroting is de 181,1 miljoen namelijk al gereserveerd. Door de kredietaanvraag goed te keuren krijgt het college toestemming van de raad om plannen uit te voeren. Terwijl het alternatief nog onderzocht moet worden.
Met het huidige voorstel kiest het college voor de verkeerde volgorde der dingen. Wat GroenLinks betreft, moet eerst onderzoek gedaan worden naar het alternatief. Daarna moet een debat plaatsvinden over de twee voorliggende varianten en wordt er één gekozen. En daarna verstrekt de raad een krediet om het gekozen plan tot uitvoering te brengen. Dat is de juiste volgorde.
“Met dit voorstel krijgt het alternatief geen eerlijke kans en is er geen sprake van uitstel van de besluitvorming over het Spuiforum.” Aldus GroenLinks raadslid Inge Vianen.