GroenLinks staat pal voor het unieke karakter van het Zuiderstrand. Scheveningen is voor het massatoerisme, het Zuiderstrand ademt daarentegen een meer ontspannen sfeer en dat moet wat GroenLinks betreft ook zo blijven. Een kabelbaan over de haven zou daar grote verandering in brengen.

Vandaag heeft de commissie Ruimte gesproken over de voortgang van de kabelbaan tussen de twee havenhoofden. Door de kabelbaan komt er een verbinding tussen het drukke toeristische Scheveningse strand en het rustige Zuiderstrand. De toeristen zullen immers niet bij het Zuidelijk Havenhoofd omdraaien, maar door willen lopen in het Westduinpark, dat een Natura 2000-gebied is. Een grote toestroom van bezoekers zal het Westduinpark geen goed doen en het rustige karakter van het Zuiderstrand aantasten.

Bovendien is het voorstel van wethouder Norder (PvdA) financieel niet goed onderbouwd. Het is maar zeer de vraag of de bijdrage van de gemeente stopt bij 3 miljoen euro, aangezien marktpartijen de exploitatie van de kabelbaan nu al "een uitdaging" vinden. GroenLinks is bang dat Scheveningen straks met een leeg gevaarte zit over de haven en stopt het geld liever in het versterken van natuur en groen in de stad.