Op 2 juli jongstleden heeft een externe evaluatiecommissie haar bevindingen aan de Algemene Ledenvergadering (ALV) gepresenteerd. De commissie deed onderzoek naar de aanloop van de raadsverkiezingen in maart van dit jaar. Op basis van gesprekken met leden van de afdeling, bestuur en fractie heeft de evaluatiecommissie een aantal aanbevelingen opgesteld voor het bestuur, de fractie en de werkgroepen.

De aanbevelingen hebben als doel om te werken aan een eensgezind optreden, met oog voor de onderscheiden taken en verantwoordelijkheden van de verschillende gremia. Dit omdat er in de afgelopen periode door de commissie een gebrek aan strategisch handelen zowel in de fractie als in het bestuur geconstateerd is. In de omgang tussen fractie, fractiemedewerkers, afdelingsbestuur en campagneleider werden daarnaast de goede omgangsvormen soms uit het oog verloren. De commissie is ervan overtuigd met de aanbevelingen een stevige basis te kunnen leggen voor het 'zichtbaarder maken van GroenLinks in de stad'.

De fractievoorzitter heeft aangegeven aan de slag te willen gaan met de aanbevelingen.   Een deel van het afdelingsbestuur had er geen vertrouwen in dat de oplossingen die de externe commissie voorstaat tot een wezenlijke verbetering van de gespannen situatie rond de fractie zal leiden. Een motie van wantrouwen van de afdelingsvoorzitter over het functioneren van de huidige fractievoorzitter is door een meerderheid van de afdelingsvergadering verworpen. Naar aanleiding van de aanbevelingen en de discussie daarover in de ledenvergadering heeft het grootste deel van het afdelingsbestuur besloten om af te treden.

De ALV heeft de aanbevelingen van de externe evaluatiecommissie over genomen. De ledenvergadering is akkoord gegaan met een interim-bestuur dat de lopende zaken behartigt en de eerste stappen zal zetten om de aanbevelingen van de externe commissie in werking te stellen. In de komende ledenvergadering, op woensdag 1 oktober, zal volgens de normale procedure een bestuur voor een nieuwe bestuursperiode van twee jaar worden verkozen.