Deze week heb ik, uitgesmeerd over woensdag en donderdag, bijna 20 uur in de Raadszaal van het stadhuis mogen doorbrengen. De zogenaamde Algemene Beschouwingen slokte daarbij het meeste tijd op, van 14.00 uur ’s-middags tot ruim na middernacht. Met wel wat pauzes natuurlijk, inclusief een korte pauze om 21.58 uur om de collega’s (en medewerkers) die meedoen aan de Ramadan in de gelegenheid te stellen om ook wat te drinken en eten.
Wat mij betreft is het de gewoonste zaak van de wereld om op deze manier rekening te houden met elkaar. Maar voor een enkele niet nader te noemen partij was dit weer reden om stennis te schoppen. Onze burgemeester drukte dit voorspelbare ritueel snel de kop in. Wat me daar misschien nog het meeste bij stoort is dat de media het dan weer nodig vindt om hier aandacht aan te besteden. Zo houden we met elkaar dit abjecte gedrag in stand.
De Algemene Beschouwingen zijn bedoeld om als gemeenteraad aan het college van B&W richting mee te geven voor nieuwe plannen en de aankomende begroting. Voor een oppositiepartij als GroenLinks biedt dit altijd een mooie kans om voor ons belangrijke zaken op de agenda te zetten.
En het geeft dan extra voldoening als je ook wat voor elkaar krijgt. Gisteren lukte het om een meerderheid van de gemeenteraad achter alle drie de voorstellen te krijgen die ik tijdens mijn inbreng lanceerde. Zo gaat Den Haag helemaal overschakelen op 100% groene stroom, weer een belangrijk stapje op weg naar een klimaatneutrale stad. Dit soort zaken voor elkaar krijgen, samen met collega-raadsleden, ambtenaren en de buitenwereld, geeft mij veel (groene) energie. En dan vind ik het niet zo erg dat vergaderingen zo lang moeten duren.
Goed weekend iedereen!