Vavier is geen onbekende in de Haagse politiek. Op dit moment is zij wethouder Armoede, Inclusie, Zorg en Internationale Zaken en stadsdeelwethouder van Laak. Daarvoor was zij sinds 2016 actief als raadslid en fractievertegenwoordiger. Die jarenlange ervaring en haar betrokken manier van werken maken haar volgens de lijsttrekkerscommissie van beide partijen de juiste persoon om het links-progressieve geluid in de stad te leiden. 

Vavier opgetogen over de voordracht: “Ik kan niet wachten om aan de slag te gaan als lijsttrekker in de verkiezingscampagne. Er staat nogal wat op het spel. GroenLinks-PvdA staat klaar om de stad eerlijker, duurzamer en vrijer te maken. We hebben negen maanden tot de verkiezingen, en in die tijd gaan we alles op alles zetten om de grootste partij van Den Haag te worden.” 

Over haar inzet is Vavier uitgesproken: “De uitdagingen voor onze stad zijn groot. De woningnood en de klimaatcrisis vragen om stevige plannen, en die hebben wij. Tegelijkertijd merken we allemaal hoe het dagelijks leven steeds duurder wordt. Dat raakt mensen keihard. Daarom gaan we ons vol inzetten voor betaalbare woningen, goede publieke voorzieningen en ondersteuning voor mensen die nu moeilijk rondkomen.”Maar als Den Haag echt sterker uit deze tijd wil komen, zegt Vavier, moet ook de politiek veranderen: “De Haagse vrijheid staat onder druk, door een politiek van verdelen en wantrouwen. Echt leiderschap is niet schreeuwerig, maar dienstbaar en vastberaden, met oog voor wat mensen écht nodig hebben. Ik weet hoe belangrijk het is om je vrij en veilig te voelen. In Den Haag moet je altijd jezelf kunnen zijn, daar ga ik met hart en ziel voor strijden.” 

De voordracht van Vavier komt van de gezamenlijke lijsttrekkerscommissie van GroenLinks en PvdA. Voorzitter van de lijsttrekkerscommissie Bert van Alphen zegt over Vavier: “Met Mariëlle kiezen we voor onze gezamenlijke lijst bewust voor vriendelijk en vastberaden leiderschap. In een tijd waarin het politieke debat vaak verhardt, willen we laten zien dat het ook anders kan: met een sterke, sociale vrouw aan het roer die verbindt, aanpakt en echt gelooft in de daadkracht van mensen.” 

De leden van GroenLinks en PvdA stemmen op 2 juli over het lijsttrekkerschap.