GroenLinks roept het stadsbestuur op meer rekening te houden met fietsers en voetgangers bij bouwwerkzaamheden. Op verschillende plekken in Den Haag waar gebouwd wordt is de verkeerssituatie fietsonvriendelijk en gevaarlijk. GroenLinks wil dat de gemeente de belangen van fietsers en voetgangers voortaan voorop stelt.

Fractievoorzitter Arjen Kapteijns:

“Bij veel werkzaamheden wordt de bouwschutting pardoes op de stoep of het fietspad gezet. Dit leidt tot veel ongemak en verkeersgevaarlijke situaties terwijl het vaak ook anders kan.”

GroenLinks fractievoorzitter Arjen Kapteijns vroeg woensdag een spoeddebat aan over de gevaarlijke verkeerssituatie aan de voorzijde van het station Den Haag Centraal. Door de bouwwerkzaamheden is één van de meest gebruikte fietspaden van de stad nu in beide richtingen geblokkeerd. Fietsers worden geacht af te stappen en een stuk te lopen door een reeks smalle containers. Maar in de praktijk schieten veel fietsers nu de drukke weg op of rijden toch door de smalle doorgang. Dit veroorzaakt onveilige situaties voor alle weggebruikers. Wethouder Tom de Bruijn heeft toegezegd over uiterlijk twee weken met een alternatief te komen.

Op meerdere drukke plekken in het centrum is de situatie nu verre van ideaal. Ook bij de Kalvermarkt op de kruising met het Spui moeten fietsers afstappen en samen met voetgangers door een erg smalle doorgang. En rond het Tournooiveld zorgen omleidingen ook voor chaos en ongemak.

Arjen Kapteijns: “Op drukke routes is het niet realistisch om van fietsers te verwachten dat ze gaan lopen of heel ver omfietsen. Voor zowel fietsers als voetgangers is het vaak heel lastig zich een weg te banen door de stad. Dit moeten we beter kunnen regelen!”